Çorlu Kombi Termostatının Önemi

Çorlu Kombi Termostatının Önemi

Kombi cihazlarına harici olarak termostat takılması neden önemlidir. Kombi cihazları termostatsız bir şekilde çalıştığında petek gidiş ve dönüş borularının üzerinde bulunan ısı sensörleri ile ısıyı algılayıp devreden çıkar yada devreye girer.

 

Bu durum kombilerin uzun süre kesintisiz çalışmasına sebep verir doğru orantılı olarak enerji sarfiyatı artmış olur. Kombi cihazına takılan termostatın öneminden kısaca bahsetmek gerekirse; termostatların genel olarak çalışma prensipleri ayarlanan ısıyı algıladıklarında kombi cihazını yada bağlı olduğu herhangi bir komponentin çalışmasını durdurmaktır.

 

Kombilere termostat takıldığı zaman şu durum meydana gelir. Örneğin kombimize termostat montajını yaptıktan sonra insanoğlunun ideal rahat edebileceği sıcaklık 25 derecedir. Odaya monte ettiğimiz termostatı 25 dereceye ayarladığımız zaman kombi ve petekler evdeki ortam ısısını  25 dereceye getirdiği zaman termostat direkt olarak kombiye sinyal gönderir ve kombinin ateşlemesini durdurur.

 

Ortam ısısı 25 derecenin altına düştüğünde termostat ısıyı tekrar algılayarak kombiye bu sefer çalışması için komut verir ve kombi ateşlemeyi gerçekleştirir bu kısır döngü böyle devam eder. Bu durumun sonunda 24 saatlik bir sürede kombi 24 saat çalışacağına 12 saat çalışarak enerji tasarrufu sağlanmış olur exstra olarak kombi parçalarının arıza yapma süresi de uzamış olur.

Bilgi için

Adres Bilgilerimiz

TELEFON NUMARASI

536-204-0059

E-POSTA

iletisim@demirevaletlerihastanesi.com

ADRES

Şeyhsinan mah. Şehit İrfan Atasayar sok. No:12/C Çorlu / TEKİRDAĞ

Bizimle İletişim Kurun