Çorlu Elektrikli Süpürge Tamiri

ütü tamiri

Çorlu Elektrikli Süpürge Tamiri

Yıllara dayanan kurumsal firmalarla çalışmışlığının getirdiği birikim elektrikli süpürge tamiri konusunda bizleri üst sıralara taşıyor. Çorlu ve Ergene Bölgesi tüm mahallerinde hizmet vermekteyiz. 

Elektrikli Süpürge Arıza Çeşitleri

  • Elektrikli süpürge kart arızaları
  • Süpürgenin çalışmaması
  • Elektrikli süpürge motorundan yanık kokusu gelmesi
  • Elektrikli süpürge motorunun gürültülü çalışması
  • Elektrikli süpürgenin çalışırken durması
  • Elektrikli süpürge ışıkları yanmıyor
  • Elektrikli süpürgenin çeşitli elektrik arızaları

Elektrikli Süpürge Motoru Neden Yanar ?

Evlerimizin olmazsa olmazı elektrik süpürge motoru neden yanar. Bu konuyu güzel kavramanız halinde elektrik süpürge motorunun yanma ihtimalini en aza indireceksiniz. Elektrik süpürgesi arızalarının en sık rastlanan durumları motor yanmalarıdır. Peki bu durum neden kaynaklanır? 

 

Elektrik süpürgelerinde birden fazla filtre yer almaktadır hepa filtre , motor koruma filtresi ve hazne filtresi. Bu filtrelerin görevleri farklıdır motor koruma filtresi motora toz haznesinden gelebilecek kaba kirleri tutar zamanla tıkanır.

 

Hepa filtre süpürgelerinde sıcak hava egzos çıkışında yer alır hepa filtrede motor dönme esnasında kollektöre sürekli temas eden motorun çalışmasını sağlayan kömür tozlarının ev içerisine dağılmasını önler ve üzerinde biriktirir dikkat ederseniz hepa filtreler zamanla simsiyah bir renge alır ve tıkanır.

 

Bahsettiğim motor koruma ve hepa filtreler tıkandığından motorun hava devir daimi yarıdan fazla düşeceğinden süpürgenin emişi farkedilir bir şekilde düşer ayrıca motor hava giriş ve çıkışı tam olmadığından aşırı bir şekilde ısınır ve motor yanar. Elektrikli süpürgelerin filtreleri 6 ayda bir değiştirilmelidir. aksi halde yüksek maliyetli arızalar kaçınılmazdır.

Bilgi için

Adres Bilgilerimiz

TELEFON NUMARASI

536-204-0059

E-POSTA

iletisim@demirevaletlerihastanesi.com

ADRES

Şeyhsinan mah. Şehit İrfan Atasayar sok. No:12/C Çorlu / TEKİRDAĞ

Bizimle İletişim Kurun