Çorlu Buzdolabı Motorları Neden Yanar

Çorlu Buzdolabı Motorları Neden Yanar

Çorlu Buzdolabı Motorları Neden Yanar

Buzdolabı motorları elektrikli ev aletleri ailesinde kesintisiz olarak yaz, kış, tatil yapmaksızın çalışırlar. Tüketiciler olarak buzdolabı temizliği bir hayli önemlidir. Buzdolabının kompresör motorunun, kondenser peteği ve fan motorunun temizliğinin önemi çok büyüktür.

Sizinde bildiğiniz üzere buzdolabı motoru, fanı ve kondenser peteği buzdolabının altına yer alır. Zaman içerisinde evdeki tozlar kondenser peteklerine, fan kanatlarına yapışır. Kondenser peteklerinin kaplayan tozlar kondenserin ısısını tam olarak atmosfere atmasına engel olur, aynı şekilde kompresörü soğutmaya ve kondenser üzerinde oluşan ısının atmosfere atılmasında görev alan fan motoru kanatlarına işleyen toz kanatlarda ağırlık yapar ve fanın dönme devrini düşürür.

Durum böyle olunca kompresör motoru normalden fazla ısındığından ömrü kısalır kısa süre içerisinde yanar. Buzdolaplarının kombi ve petek bakımlarında olduğu gibi her yıl temizlenmesi gerekir. Temizliği yapılan buzdolabının motor ömrü uzayacağı gibi soğutma performansı farkedilir bir seviyede artacaktır.

 

Bahsettiğim bölgelerde elektrik akımı olduğundan be bakır borular yer aldığından bu işlem uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Bilgi için

Adres Bilgilerimiz

TELEFON NUMARASI

536-204-0059

E-POSTA

iletisim@demirevaletlerihastanesi.com

ADRES

Şeyhsinan mah. Şehit İrfan Atasayar sok. No:12/C Çorlu / TEKİRDAĞ

Bizimle İletişim Kurun